Kultura w sieci

Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy w Gorzowie Wlkp. w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura w sieci , którego jest beneficjentem, rozpoczęło już prace nad realizacja tego projektu pt." Krótki kurs kultury romskiej'

" Krótki kurs kultury romskiej" to internetowa seria złożona z 6 odcinków, które w przystępny sposób zapoznają widzów ze światem polskich Romów. Kim są, jaka jest ich kultura i co to dziś znaczy być Cyganem? Romem? O kolejnych pracach nad programem i jego efektach będziemy systematycznie informować.

 • Poznaj kulturę romską w sieci

  Z inicjatywy Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy w Gorzowie Wielkopolskim powstała seria filmów złożona z sześciu odcinków o kulturze romskiej. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

 • kws2.JPG

  Krótki kurs kultury romskiej - Film, wystawa fotograficzna

  Witamy, i informujemy o kolejnych etapach realizacji programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci" do zadania pn. " Krótki kurs kultury romskiej". Kolejny odcinek , przybliży ciekawe wydarzenia z okresu 65-letniej pracy twórczej i artystycznej Edwarda Dębickiego i jego Teatru Terno. Ważnym elementem uzupełniającym ten dokument będzie wystawa fotograficzna przedstawiająca ciekawe wydarzenia z 65- letniej wędrówki artystycznej.
 • kk.jpg

  Krótki kurs kultury romskiej

 • IMG_20200714_222150.jpg

  "Krótki kurs kultury romskiej" - " Muzyka", "Więzi".

 • wystawa-kws1.jpg

  Wystawa